XLclub.pun.pl

Pierwsze polskie forum Hondy Xl i XR.


#1 2015-03-09 19:11:45

tomala82-82

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-14
Posty: 4
Punktów :   

Problem z filtrem powietrza

Witam posiadam honde xl rama prawdopodobnie honda xl350 a silnik to xl500(pd02). Mój prablem polega na tym że kiedy kupiłem ten motor to brakowało bumy łaczącej gażnik z filtrem powietrza . Z wielkim trudem udało mi sie dopasować taką gume i połączyć gażnik z filtrem ,i tu pojawił się problem bo motor zaczą się dławić na wyższych obrotach jakby brakowało mu powietrza . Filtr jest nowy , metalowe siatki w środku airboxu usunięte,nawet jeżeli wyjmę filtr i pozostawie otwarty airbox (bez dekla) a guma jest na nim zamontowana to motor sie dławi , kiedy tylko zsunę gume z airboxu jest ok. Jaka może być przyczyna takiego zachowania się motoru przy tak niewielkiej zmianie w dostawie powietrzaWitam posiadam honde xl rama prawdopodobnie honda xl350 a silnik to xl500(pd02). Mój prablem polega na tym że kiedy kupiłem ten motor to brakowało bumy łaczącej gażnik z filtrem powietrza . Z wielkim trudem udało mi sie dopasować taką gume i połączyć gażnik z filtrem ,i tu pojawił się problem bo motor zaczą się dławić na wyższych obrotach jakby brakowało mu powietrza . Filtr jest nowy , metalowe siatki w środku airboxu usunięte,nawet jeżeli wyjmę filtr i pozostawie otwarty airbox (bez dekla) a guma jest na nim zamontowana to motor sie dławi , kiedy tylko zsunę gume z airboxu jest ok. Jaka może być przyczyna takiego zachowania się motoru przy tak niewielkiej zmianie w dostawie powietrza.

Offline

#2 2015-06-29 14:56:42

 Tezla

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 47
Punktów :   
Motocykl: biała XL 600 RM
WWW

Re: Problem z filtrem powietrza

Winny jest pewnie zbyt bogato ustawiony gaźnik.
Siatka za filtrem gąbkowym jest koniecznością, bez niej po zabrudzeniu filtra zostanie on wciągnięty do środka i rozerwany.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
blavia.pl