XLclub.pun.pl

Pierwsze polskie forum Hondy Xl i XR.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-07-24 12:08:56

 motorowiec600rm

Moderator

Skąd: Mieroszów
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 225
Punktów :   
Motocykl: XL600RM, KLX650C

Dziwny stukot

Wczoraj jadąc na 1 biegu i bawiąc się manetką gazu zaczął się wydobywać dźwięk przypominający zgrzyt. Dobiegał z okolicy mocowania wahacza, trybu zdawczego i skrzyni. Ten zgrzyt jest tak charakterystyczny, że można wyczuć go na podnóżkach. Dźwiękiem przypomina rozlatujące się łożysko. Tak więc w poszukiwaniu przyczyny zdjąłem tryb zdawczy, ale wałek praktycznie nie wykazuje żadnego luzu. Nabiłem smarem wszystkie punkty smarowania, ściągnąłem koło i sprawdziłem luz na wahaczu. Raczej wszystko w normie. Łożyska w kole także dobre. Owe zgrzytanie znacznie przycicha gdy silnik się nagrzeje, ale nie ustaje do końca. Najgorzej jest gdy olej i silnik są chłodne. Wtedy przy dodaniu gazu (zmianie obciążenia) słychać zgrzyt na większości biegów. Wg serwisówki raczej nie ma się co zepsuć w łożyskach skrzyni. Olej jest świeży, filtr także. A łożysko, które jest ciągle smarowane może pracować bardzo długi okres nie wykazując dużego zużycia. Dodam, że biegi wchodzą normalnie. Ma ktoś pomysł co mogłoby się tam popsuć? Moim zdaniem to, że rozsypało się albo uszkodziło któreś łożysko w skrzyni biegów jest mało prawdopodobne, ale możliwe. Tak więc czekam na jakieś sugestie.

Offline

#2 2011-07-30 23:15:53

Rav88

Moderator

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 112
Punktów :   
Motocykl: XL 600R

Re: Dziwny stukot

Jeśli biegi wchodzą ładnie, to może problem tkwi w czymś innym, np elementami odpowiedzialnymi za nożny dekompresator w pokrywie sprzęgła, przyczyn może być wiele, najlepiej to zweryfikować, bo taka sprawa może doprowadzić do większej awarii.

Offline

#3 2011-08-28 23:18:07

 motorowiec600rm

Moderator

Skąd: Mieroszów
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 225
Punktów :   
Motocykl: XL600RM, KLX650C

Re: Dziwny stukot

Napęd wymieniony i stuki Bogu dzięki ucichły. Zobaczymy tylko czy na długo.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs,hi8,minidv,betacam,magnetof