XLclub.pun.pl

Pierwsze polskie forum Hondy Xl i XR.


#1 2012-09-15 09:21:17

rozrząd

Gość

napinacz rozrządu

witam. Robiłem ostatnio remont w mojej xl 600r ponieważ trochę dostała w terenie i wysunęło się gniazdo zaworowe (tłok, pierścienie, łąńcuszek rozrządu, głowica). Po zlożeniu zaczęło coś stukać w głowicy w okolicy rozrządu. Wydaje mi się że jest to napinacz. Stuki słychać tylko jak silnik jest zimny. Jak się rozgrzeje to nie słychać. Czy jest to niebezpieczne? Lepiej od razu rozebrać i wymienić czy może chwilę tak polatać do końca sezonu, czyli jeszcze ze dwa miesiące? Pozdrawiam

#2 2012-09-15 09:24:40

 motorowiec600rm

Moderator

Skąd: Mieroszów
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 225
Punktów :   
Motocykl: XL600RM, KLX650C

Re: napinacz rozrządu

Może być od napinacza ale może też być od ślizgu łańcucha. Warto to sprawdzić, bo w razie awarii silnik będzie nadawał się raczej tylko na części

Offline

#3 2012-09-16 12:37:38

rozrząd

Gość

Re: napinacz rozrządu

ślizg łańcucha czym jest spowodowany? Napinacz muszę wymienić, tylko ciężko go dostać może wymaina samej sprężyny by pomogła.

#4 2012-09-16 12:46:14

 motorowiec600rm

Moderator

Skąd: Mieroszów
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 225
Punktów :   
Motocykl: XL600RM, KLX650C

Re: napinacz rozrządu

Nowy napinacz kosztuje gdzieś koło 320zł a sama sprężyna poniżej 50zł. A ślizg łańcucha może się podgiął i przez to stukocze. Ale bez rozbiórki góry niczego nie zobaczysz. Zakładam, że luzy zaworowe są dobre.

Offline

#5 2012-09-17 10:05:45

rozrząd

Gość

Re: napinacz rozrządu

tak luzy zaworowe ustawiałem. Rozmawiałem z kolegą który miał parę takich XL-ek i mówił, że napinaczę lubią się psuć. Gdzie można dostać napinacz, albo sprężynę do niego? Szukałem trochę w internecie, ale nie mogę znaleźć. Myślę, że wymiana sprężyny mu pomoże, bo napinacz wyglądał nieźle, ale to tylko wzrokowa diagnoza

#6 2012-09-18 18:12:09

motoandrzey

Moderator

Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 123
Punktów :   
Motocykl: Xl 600R

Re: napinacz rozrządu

w napinaczu nie bardzo jest co się zepsuć, sprężyne zamówisz w każdym serwisie hondy za około 30 zł, polecam zamówić od razu narzędzie serwisowe do jej napinania (albo stworzyć samemu) bo inaczej będziesz rzucał kurwami na lewo i prawo

Offline

#7 2012-09-18 20:37:36

 motorowiec600rm

Moderator

Skąd: Mieroszów
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 225
Punktów :   
Motocykl: XL600RM, KLX650C

Re: napinacz rozrządu

Kiedyś za sprężyną pisałem do kolesia, który na allegro sprzedawał te części. Oto jego adres: "Damian Szuberta" <motomax-motorcycles@wp.pl>. Wyślij zapytanie, a może będzie jeszcze miał takie sprężyny.

Offline

#8 2012-09-19 19:06:45

Rav88

Moderator

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 112
Punktów :   
Motocykl: XL 600R

Offline

#9 2012-09-19 19:22:25

rozrząd

Gość

Re: napinacz rozrządu

dzięki wielkie, zamówiłem już sprężynę, pewnie będzie w przyszłym tygodniu to napiszę jak to wyszło. Teraz mam nieco inny problem.... Na ostatniej przejażdżce zaliczyłem dosyć mocną glebę i moto dostał w zegary i po przejechaniu niewielkiego dystansu zgasiłem go i znikła iskra. Kabel od światła nieco przysmatrzyło i teraz iskra jest i znika. Nie wiadomo o co chodzi. Jutro muszę rozpruć instalację

#10 2013-04-17 00:38:25

Rozrząd

Gość

Re: napinacz rozrządu

Witam jeszcze raz. Mam pytanie odnośnie rozrządu. Poprzedni sezon częściej remontowałem silnik niż jeździłem. Cały czas słychać stukot z głowicy i jest to łańcuszek rozrządu. Wymieniłem łańcuch na nowy-wyciągnął się i przeskoczył rozrząd. Na szczęście zaraz po odpaleniu na wolnych obrotach. Później wymieniłem sprężynę od napinacza i sam napinacz. Napinacz mam teraz od nowszej wersji, przykręcany na śrubkę, wcześniej był tylko taki bolec. Ale to również nie pomogło. Pojeździłem około tygodnia i z głowicy znów słychać klekot. ślizgi łańcucha niby wyglądały dobrze. Więc co to może być??? Byłem tak zdesperowany, że chciałem zamówić kompletny rozrząd z serwisu, ale chcę najpierw zapytać, czy może coś pominąłem?? Jaka może być tego przyczyna??? Kłopot zaczął się gdy utknąłem w błocie i przegrzałem trochę silnik, wtedy wysunęło się gniazdo zaworowe.

#11 2013-04-17 07:09:52

 motorowiec600rm

Moderator

Skąd: Mieroszów
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 225
Punktów :   
Motocykl: XL600RM, KLX650C

Re: napinacz rozrządu

A może to właśnie spowodowane jest głowicą? Może gniazdo źle przylega albo są luzy w prowadnicach?

Offline

#12 2013-04-17 19:24:59

Rozrząd

Gość

Re: napinacz rozrządu

ale to stuka rozrząd na pewno, pewnie jak rozbiorę głowicę to łańcuch będzie do wymiany, bo będzie tak wyciągnięty. może to ślizgi już są tak zjechane? Nie wiem jak wyglądają nowe. Może moje są już tak mocno zużyte. Wymieniłem łańcuch, napinacz, więc chyba tylko to pozostaje.....

#13 2013-04-17 23:02:12

motoandrzey

Moderator

Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 123
Punktów :   
Motocykl: Xl 600R

Re: napinacz rozrządu

mogłeś np źle założyć prawy śłizg łańcucha i zamiast docisnąć go głowicą włożyłeś go od góry tak jak podaje książka. Po przeskoczeniu łańcucha również możliwe że któraś z zębatek dostała po dupie. ciężko diagnozować na odległość, lepiej podjedź do kogoś kto ma pojęcie bo będziesz kolejne miesiące się z tym bujał i zamiast na paliwo całe fundusze wydasz na uszczelki

Offline

#14 2013-05-06 19:33:03

Rozrząd

Gość

Re: napinacz rozrządu

Napiszę jak rozwiązał się problem z instalacją, nie będę pisał w nowym temacie. Miałem cały czas włączone światła i przy glebie kable w lampie musiały się przytulić i moto jeździło jeszcze chwilę po czym iskra znikła. Pojawiała się co jakiś czas myląc trop. Motocykl odpalał i jeździł do czasu gdy się go zgasiło. Później iskry nie było. I tak w kółko. Okazało się że alternator się poprzepalał. Facet powiedział, że może mi zrobić to bez przewijania elementów odpowiedzialnych za światła, ładowanie itd. Zrobiłem jednak całość, żeby się już z tym nie bawić. Przyjemność ta mnie kosztowała jakieś 400 zł. I teraz odłączyłem całkiem światła. Jak mam zamiar mocniej polatać w terenie to ściągam też lampę, zegary i wymieniam błotnik z tyłu, bo szkoda
W kwestii rozrządu to mam zamiar zamówić kompletny napinacz i ślizgi. Łańcuszek mam do tego modelu. Niestety to jest chyba chiński D.I.D. Na opakowaniu jest napisane, że producent nie bierze odpowiedzialności za ten produkt, więc chyba to nie jest na żarty Gdy wymienię rozrząd to napiszę czy pomogło.

#15 2013-05-10 17:31:32

motoandrzey

Moderator

Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 123
Punktów :   
Motocykl: Xl 600R

Re: napinacz rozrządu

mogłeś dać znać, mam faceta który przewija te prądnice za 250 i wychodzą lepiej niż z fabryki. Łańcuchy najlepsze są z larsona firmy morse

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Is TS2 space written by AI?